Poniedziałek, 29 maja 2023 Imieniny: Benity, Maksymiliana i Teodozji

Piotrków Moszczenica Wolbórz Grabica Wola Krzysztoporska Sulejów Rozprza Gorzkowice Łęki Szlacheckie Aleksnadrów Ręczno Czarnocin

Wiadomości

Dyrektorzy na dywaniku u starosty

Data dodania: 13.07.2011 | Wydanie: 27 / 2011

W regionie piotrkowskim aż 24,1% uczniów nie zdało tegorocznego egzaminu dojrzałości. Maturzyści z naszego terenu uzyskali przy tym najgorszy wynik w województwie.

Najlepiej w naszym regionie wypadli maturzyści w powiecie wieluńskim (podobnie jak w ubiegłym roku). Egzamin dojrzałości zdało tam 82,9% uczniów. Dla porównania powiat piotrkowski ziemski uzyskał wynik na poziomie 57,9% - najgorszy w całym województwie. W samym Piotrkowie maturę zdało 77,7% maturzystów. W ubiegłym roku było to 80%. Zdecydowana większość nie zdała matematyki. Nie poradziło z nią sobie 20% maturzystów. Warto tutaj zaznaczyć, że tegoroczny egzamin z matematyki w 80% powielał treści ubiegłorocznego egzaminu.

Miasto na 3 z plusem

Matematykę najlepiej w Piotrkowie napisali uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, uzyskując wynik 76,50 %. Zaraz po nich z wynikiem 63,93 % znaleźli się maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. Z kolei uczniowie z II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie uzyskali średni wynik na poziomie 62,59%. Jeżeli chodzi o obowiązkowy egzamin z języka polskiego - kolejność w mieście taka sama. Język ojczysty najlepiej zdali licealiści I LO (64,85%). Drugi wynik uzyskało III LO (64,44%). Natomiast licealiści z II LO zdobyli 55,40% punktów.


Wyraźnie też widać, że mniej problemów maturzyści mają z językiem obcym niż z ojczystym. W I LO uczniowie uzyskali wynik na poziomie 93,54%. Nieco gorsi byli maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego A-Z w Piotrkowie - z wynikiem 93%. III LO uzyskało wynik 88,49%.

J.K.

Więcej w nr 27

Rysunek Tygodnia

Znajdź nas na Facebook'u

epiotrkow
Realizacja